START O NAS GALERIA KONTAKT

Stawy w Leśnicydodano: 14-10-2015

Jedno z moich ulubionych miejsc to stawy w miejscowości Leśnica koło Wrocławia.

Do Leśnicy dotrzemy ze Starych Bogaczowic w 1 godz. i 10 min, do przejechania jest ok 74 km najkrótszą trasą.

Mapa stawy w Leśnicy

Stawy Leśnica znajdują się przy wjeździe do miejscowości Leśnica przy ulicy Średzkiej w powiecie wrocławskim w województwie dolnośląskim, przy drodze krajowej numer 94, z kierunku Środy Śląskiej. Położone są przy głównej drodze, więc nie ma szans że przeoczycie to miejsce. Przy stawach jest spory parking, na którym na 100% spotkacie patrol Policji, jest to dla nich super miejsce, ponieważ na tym odcinku obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Dwa stawy mają powierzchnie 6,4 ha, które połączone są rowem. Pierwszy o powierzchni 3,8 ha, porośnięty krzewami i drzewami, głębokość od 3 do 8,5 m, brzegi od ulicy porośnięte trzciną, bardzo fajne dzikie stanowiska. Drugi o powierzchni 2,6 ha z głębokością od 1,5 do 3 m, częściowo zarośnięty trzciną i roślinnością podwodną.

Na łowisku znajdziecie, wiele kryjówek w powalonych drzewach dla dużych drapieżnych ryb.

Stawy te są corocznie zarybiane niemal wszystkimi gatunkami ryb: karp, pstrąg tęczowy, jaź, sum, węgorz, amur, liny. Inne ryby łowione: okoń, kąp, wzdręga, byczek. Zarybieniem zajmuje się "Koło PZW Astra 122 we Wroławiu"

Zachęcam was do odwiedzenia tego miejsca, również z rodziną, na miejscu jest sporo miejsca do wypoczynku, można zabrać ze sobą kocyk, grilla i miło spędzić dzień, a zapalonym wędkarzom połów na pewno się uda.

Za każdym razem gdy tam jestem mogę liczyć na walkę z rybą, wiec polecam Wam to miejsce.

Grzegorz Grabowski

Komentarze


Nie ma jeszcze żadnych komentarzy.


Dodaj komentarz

Komentarze są moderowane. Po dodaniu komentarza musi on zostać zaakceptowany przez administratora.


Imię:


E-mail:


Treść:

Aby potwierdzić odpowiedz:
Ile jest 6 odjac 4 ?